İletişim Fakültesi

Kuruluş Öyküsü

Hayalleri Tirebolu'ya bir iletişim fakültesi kazandırmak olan bir avuç insanın 2008 yılında biraraya gelmesiyle başladı bu serüven. Böylece Türkiye'de ilk defa bir ilçede, bir İletişim Fakültesi kurulmuş olacaktı.

Tirebolu halkının bu hayali, Bakanlar Kurulu’nun 30 Temmuz 2008 tarihli Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu İletişim Fakültesi’nin kurulmasına ilişkin kararının 14 Ağustos tarihli 26967 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanması ile resmi bir kimlik kazanmış oldu.

Fakültenin kuruluş kararının ardındanProf. Dr. Taner Karahasanoğlu başkanlığında ‘Tirebolu İletişim Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Komitesi’ kuruldu. Bu Komitede Yahya İpek, Prof.Dr.Halit Keskin, Ayhan Yüksel, Çınar Çetinkaya, Yalçın Durak, Şaban Aydın Aslan, Hüseyin Dost  görev aldılar. Komitenin önünde çoğunluğu maddi olan birçok sorun mevcuttu.

Öncelikle Fakülte'nin üzerine inşa edileceği arazi sorunu, Tirebolu Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’nın katkılarıyla çözüldü. Demirci Mahallesi Halkovalı mevkiinde bulunan arazi üzerinde Fakülte binasının yapılması kararından sonra proje çalışmaları yapıldı. Komite, ‘Bir Mikser, Çimento yada bir ton Demir Sizden Olsun...’ sloganıyla 29 Haziran 2009  yılında görkemli bir temel atma töreni sonrasında inşaatı Giresun Üniversitesi’ne devretti. Atılan temelden bina ile birlikte bir iletişim fakültesi için gerekli tüm değerler de yükseldi ve çok değil 3 yıl gibi kısa bir sürede fakülte eğitim vermeye hazır hale geldi.

Bugün Türkiye'nin en genç, modern ve dinamik iletişim fakültesi olan "Tirebolu İletişim Fakültesi" değerleri, duruşu ve akademik personeli ile birlikte geleceğin iletişimcilerini yetiştirmeye hazır bir durumda. Fakülte bünyesinde kurulu olan Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinde lisans eğitimi verecek olan fakülte aynı zamanda lisansüstü eğitimi ile geleceğin akademisyenlerini de yetiştirmeye adaydır.İletişim Fakültesi Yaptırma Komitesi bir toplantı esnasında...

       
   Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu           Prof.Dr. Osman Metin Öztürk
   Komite Başkanı                                  RektörFakülte temel atma töreniİlk harç için butona basılıyorVe temel atılıyor...Temel atma töreni sonrasında verilen kokteyl...

İşte Fakültemiz...TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ İNTERNET SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ >>>

PLAJLARIMIZ

KARADENİZ'İN İNCİSİ TİREBOLU


BANKA ŞUBELERİ

MESLEK GRUPLARIHava Durumu
Anlık
Yarın
26° 28° 20°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.70065.7234
Euro6.31536.3406
TİF HABER AJANSI