TİREBOLU'DA BASIN

 YAZILI BASIN

YENİ TİREBOLU GAZETESİ

Tirebolu’da yayınlanan en eski gazetelerden biridir. 1984 yılında yayınlanmaya başlanmıştır. Gazetenin Kurucusu ve Sahibi Deniz Ofluoğlu’dur.  Gazete Mehmet Üçüncü, Mahmut Bora, Yahya İpek’ten kurulu bir ekip tarafından hazırlanıyor ve haftalık olarak yayınlanıyordu.

Gazetenin yayınlandığı tarihlerde küçük yerleşim birimlerinde matbaa teknolojisi gelişmemiş olduğundan dizgiler el ile yapılıyordu.

Yeni Tirebolu Gazetesi günümüzde yayın yapmamaktadır.

TİREBOLU GÜNDEM GAZETESİ  

İlçede kurulu bulunan Çınar Ofset Matbaasının sahibi Selim Murat Üçüncüoğlu tarafından yayınlanan gazete 2010 yılında yayınlanmaya başlanmıştır. Haftalık Ofset olarak çıkan gazete günümüzde yayınını sürdürmektedir. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Özcan, Yazı İşleri Müdürü Mustafa Kara, Ankara Temsilcisi, Mehmet Akif Üçüncü, İstanbul Temsilcisi Yahya İpek’tir.

Adres: Çarşı Mah. Sahil Sok. No.9/B Tirebolu

 

YEŞİL ÇOTANAK GAZETESİ

2010 yılında yayınlanmaya başlanmıştır. Haftalık yayınlanan gazetenin İmtiyaz Sahibi Suna Akbaş, Yazı İşleri Müdürü Mustafa Cici’dir. Kendi tesislerinde basılan gazete www.yesilcotanak.com adresinden de internet yayını gerçekleştirmektedir.

Adres: Körliman Mah. Amiral Şükrü Okan Cad. No.286 TİREBOLU

TİREBOLU EKSPRES GAZETESİ

Mahmut Bora tarafından 2011 yılında yayınlanmaya başlanmıştır. Haftalık olarak çıkan gazete ofset baskı yapmaktadır. Yazı İşleri Müdürlüğünü Mahmut Bora, Spor Müdürlüğünü Barış Melemez yürütmektedir. Dizgi ve Baskısı Yeşil Çotanak Matbaasında yapılmaktadır.

Adres: Körliman Mahallesi No. 286-B Tirebolu

Telefon: 0454 429 25 00

İNTERNET BASINI

MEDYA TİREBOLU


Tirebolu’nun ilk İnternet Haber Portalıdır. Kurucusu ve Sahibi Yahya İpek’tir. www.medyatirebolu.comwww.medyatirebolu.netwww.medyatirebolu.org adreslerinden yayın yapan Medya Tirebolu Haber Portalı  2007 yılında İstanbul merkezli kurulmuştur.

YENİ TİREBOLU


İstanbul’da kurulan İnternet Haber Portalı Sedat Pir'e devredilmiş olup, Tirebolu merkezli yayınını sürdürmektedir.

Portal www.yenitirebolu.com adresinde yayın yapmaktadır.

TİREBOLU HABER.NET

Almanya’da yaşayan Gazeteci hemşehrimiz Tevfik Kara tarafından kurulmuştur. 2009 yılında yayın hayatına başlayan haber sitesi www.tireboluhaber.net adresinden yayın yapmaktadır.

  
15644 kez okundu

PLAJLARIMIZ

KARADENİZ'İN İNCİSİ TİREBOLU


BANKA ŞUBELERİ

MESLEK GRUPLARIHava Durumu
Anlık
Yarın
26° 28° 20°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.70065.7234
Euro6.31536.3406
TİF HABER AJANSI